FN3288HV-10-44-C34-R65
DigiKey Part Number
817-2811-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288HV-10-44-C34-R65
Description
LINE FILTER 10A CHASSIS MOUNT
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
760 V
Current
10 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
440 V