FN3288HVIT-10-44-C42-R60
DigiKey Part Number
817-2822-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288HVIT-10-44-C42-R60
Description
LINE FILTER 760VAC 10A CHASS MNT
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A 760V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Current
10 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Two Stage
Base Product Number
Voltage - Rated AC
760V