MS2212103
DigiKey Part Number
570-MS2212103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS2212103
Description
ICL 120 OHM 25% 3A 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±25% 3 A 0.906" (23.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
3 A
Series
R @ Current
1.28 Ohms
Packaging
Bulk
Diameter
0.906" (23.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
120 Ohms