RSF100JB-73-4K7 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 13-RSF100JB-73-4K7-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSF100JB-73-4K7 |
Description | RES 4.7K OHM 5% 1W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RSF100JB-73-4K7 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Proof, Safety |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 235°C |
Packaging Bulk | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) |