Z8F6481QN024XK2247
DigiKey Part Number
269-5027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Z8F6481QN024XK2247
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
eZ8 Z8 Encore! XP® Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 64KB (64K x 8) FLASH 44-QFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 10x12b; D/A 1x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
24MHz