DSA6101JL3B-032K768TVAO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 800
Unit Price: Fr.0.66000
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
DSA6101JL3B-032K768TVAO
DigiKey Part Number
150-DSA6101JL3B-032K768TVAOTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-DSA6101JL3B-032K768TVAOCT-ND - Cut Tape (CT)
150-DSA6101JL3B-032K768TVAODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6101JL3B-032K768TVAO
Description
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 32.768KH
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V