NFM3DCC471R1H3L
DigiKey Part Number
490-11849-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11849-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11849-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFM3DCC471R1H3L
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 50V 1205
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFM3DCC471R1H3L Models
Category
Voltage - Rated
50V
Manufacturer
Murata Electronics
Current
300 mA
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Type
Feed Through
Size / Dimension
0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Capacitance
470 pF
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Tolerance
-20%, +50%