EEE-FK1A221SP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 3,669
Unit Price: Fr.0.51000
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 1,522
Unit Price: Fr.0.48000
Datasheet
Chemi-Con
In Stock: 726
Chemi-Con
In Stock: 281
Taiyo Yuden
Nichicon
Nichicon
220 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 360mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C