PE3067-48
DigiKey Part Number
6099-PE3067-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3067-48
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C