PE7626-10
DigiKey Part Number
6099-PE7626-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE7626-10
Description
10 DB FIXED ATTENUATOR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 18 GHz 50 Ohms 10W SMA In-Line Module
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 18 GHz
Manufacturer
Pasternack
Power (Watts)
10W
Packaging
Bag
Impedance
50 Ohms