DSA6101JL2B-032K768VAO is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 976
Unit Price: Fr.0.79000
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: Fr.0.65981
Datasheet
In Stock: 800
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA
DSA6101JL2B-032K768VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6101JL2B-032K768VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6101JL2B-032K768VAO
Description
OSC MEMS LOW PWR SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
DSA6101JL2B-032K768VAO Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Packaging
Tube
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V